The Saint Hotel

  • Gratis Wi-Fi
  • 24-timmars reception
  • Transferservice (mot avgift)
  • Luftkonditionering

The Saint Hotel Istanbul ligger 2 km från Dolmabahçepalatset och ungefär 19 minuters promenad från Museet för samtida konst. Det bekväma hotellet erbjuder utsikt över staden. Dessutom har det Wi-Fi i allmänna utrymmen.

De är utrustade med privata badrum.

360 Istanbul, som är belägen mindre än 14 minuter till fots från detta boende, erbjuder turkiska rätter.

Detta hotell ståtar med ett väldigt bra läge inte långt från Istiklalgatan. Affärsresenärer kan hitta Leandertornet 2,1 km från boendet. Gulhane-parken ligger inom 10 minuters bilresa från Saint, och tågstationen Sirkeci ligger ungefär 2 km bort. Busshållplatsen Havatas station to Sabiha airport är belägen alldeles runt hörnet från det bekväma hotellet.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near The Saint Hotel Istanbul
Lagertha Hotel
Mobilpris

Lagertha Hotel

25 m från boendet
USD 36 USD 32
per natt
Armagan Home Taksim
Mobilpris

Armagan Home Taksim

8.0
Väldigt bra 1 recension
29 m från boendet
USD 140 USD 126
per natt
Nacre Boutique Residence
Mobilpris

Nacre Boutique Residence

7.6
Bra 331 recensioner
119 m från boendet
USD 91 USD 82
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Atatürk International Airport Flygplats
    43 km

    Tågstationer

    Sirkeci Train Station
    2,8 km

    Faciliteter

    Internet

    • Gratis Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Transfer

    • Transferservice (mot avgift)

    Boendetjänster

    • Säkerhetsfack
    • 24-timmars reception
    • 24-timmars säkerhet
    • Hushållning

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning

    I badrummet

    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Design

    • Parkettgolv

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Hiss
    • Brandsläckare
    • Kortåtkomst

    Viktig information

    Incheckning: från 14:00
    Utcheckning: senast 12:00
    Vanliga frågor
    • 🚎
      Vilka hållplatser för kollektivtrafik ligger nära The Saint Hotel?
      Den närmaste busshållplatsen är Havatas station to Sabiha airport, den ligger 5 minuters promenad från The Saint Hotel och tunnelbanestationen Taksim - utgang Gezi Parki ligger bara 5 minuters promenad bort.
    • 🔤
      Vilka språk talar personalen på The Saint Hotel?
      Personalen på The Saint Hotel kan hjälpa dig på persiska, arabiska, turkiska och engelska.
    • Har rummen på The Saint Hotel en arbetsplats?
      Några rum på The Saint Hotel har skrivbord.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Atatürk International Airport Flygplats
    43 km

    Tågstationer

    Sirkeci Train Station
    2,8 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    The Saint Hotel Istanbul

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng